poniedziałek, 4 listopada 2013

Historia z gazet

Dzisiejszy post skierowany jest głównie do moich czytelników z Wysp :-) Choć może i polskim edukatorom przyda się ta informacja.

Niedawno przyszły do nas materiały do nauki historii. Gagatki są na nie jeszcze za małe, ale i tak jestem nimi zachwycona! Póki co zaczytujemy się w nich razem z gagatkowym tatą, a w przyszłości będą stanowić bardzo ciekawe wsparcie w nauce.

Dostaliśmy 2 komplety reprintów brytyjskich gazet. Pierwszy z nich zawiera cztery gazety z czasu II wojny światowej.


W drugim pakiecie znalazły się gazety dotyczące wydarzeń czterech wielkich wydarzeń: zatonięcie Titanica (jako fanka Downton Abbey poczułam dreszczyk emocji sięgając po tę gazetę), zdobycie Mt Everest, koronacja Królowej Elżbiety oraz dotarcie pierwszych ludzi na Księżyc.


Materiały dostaliśmy dzięki uprzejmości firmy Historic Newspapers. Firma ma doprawdy nietypowa ofertę - sprzedaje oryginalne stare gazety. W swoim archiwum posiada gazety wydawane na przestrzeni minionych 200 lat! Proponuje je jako oryginalne prezenty, np urodzinowe lub rocznicowe, jednak można z powodzeniem użyć ich właśnie do nauki. Obecnie gazety można nabyć z 10% zniżką, wpisując przy zamówieniu kod "EDU10".

3 komentarze:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...