poniedziałek, 16 grudnia 2013

WBO dzień 7 - kule śniegowe


Uff, nadrabiania zaległości ciąg dalszy. Nadal jesteśmy w zeszłym tygodniu :/ Nasz salon doczekał się nowej świątecznej dekoracji. Zrobiliśmy z Gagatkami kule śniegowe!


potrzebne materiały:
szklany słoik
plastikowa lub ceramiczna figurka (metalowa zardzewieje)
papier ścierny
klej w pistolecie
brokat
gliceryna
klej w pistolecie
woda
kolorowa taśma
miska

Warto dzień wcześniej przygotować jedną, by moc pokazać dzieciom, co będziemy robić. Ja się nie wyrobiłam niestety.

Wnętrze nakrętki traktujemy papierem ściernym, a następnie na gorąco przyklejamy do niego figurkę. Odstawiamy do wyschnięcia kleju. Do słoika nalać wody aż po brzegi, dodać kapkę gliceryny oraz brokat. Delikatnie włożyć figurkę do wody i zamknąć słoik mocno dokręcając. Warto to robić nad miską lub jakimś większym pojemnikiem, w którym zbierze się wylewana woda. Ozdobić nakrętkę tasiemką.

Wstrząsnąć i podziwiać :-)

Zdjęcia są kiepskie i niestety zupełnie nie oddają uroku naszych kul. Muszę się o lepszy sprzęt postarać.

Słoiki można dodatkowo uszczelnić smarując klejem na gorąco wnętrze nakrętki oraz na zewnątrz po zamknięciu słoika. Ja już tego nie robiłam, ponieważ planuję zdemontować nasze kule po okresie świątecznym, a figurki zachować na przyszły rok.

Nakrętkę można pomalować nakrętkę farbą olejną w świątecznym kolorze (wówczas wykonanie zaczynamy od malowania nakrętki) albo obkleić filcem oraz wstążką przy pomocy pistoletu.


Inspiracje:
snow globes
jak zrobić śnieżną kulę ze słoika
snow globe
how to make a snow globe

6 komentarzy:

 1. My robiliśmy kiedyś podobne, ale z kosmosem i rakietą. Niestety nam cieklo. Na pomysł z klejem nie wpadlam. Wasze są urocze:-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nam jeden słoik się nie domykał i musiałam zmienić i jeden ciekł, wiec uszczelniłam. Pomysł z rakieta fajny, może później poszalejemy z innym środkiem :-)

   Usuń
 2. Cudne!!!!! W realu wygladaja jeszcze piekniej!!!

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...