wtorek, 2 grudnia 2014

Mobile Montessori - Ośmiościany

Temat już u nas dawno nieaktualny, ale na tyle ciekawy, że nie mogę nie wspomnieć. Nawet z ponad rocznym opóźnieniem ;-)

Kiedyś kiedyś w poście dotyczącym rozwoju wzroku niemowlęcia wspominałam o przygotowaniu mobili. Mobile w ujęciu Montessori są podstawowym i niezwykle istotnym elementem otoczenia niemowlęcia. I, jak wszystko w Montessori, mają konkretny cel rozwojowy. Obserwując mobil dziecko uczy się skupiać wzrok, ćwiczy koncentrację oraz umiejętność wodzenia wzrokiem za poruszającym się przedmiotem. Mobile są piękne, a jednocześnie łatwe do samodzielnego przygotowania w domu.

V doczekał się tylko jednego z podstawowych mobili - ośmiościanów. Przez długi czas cieszył jego i nasze oczy. Bardzo łatwy do samodzielnego przygotowania, dostarcza niezwykle miłych doznań nie tylko niemowlakom. Sama również lubiłam sobie poleżeć i popatrzeć na niego. Był (niestety już) naprawdę piękny!


Mobil ośmiościanów przeznaczony jest dla maluszków w wieku 5-8 tygodni. Jest niezwykle łatwy do wykonania, a końcowy efekt zaskakuje. Składa się z trzech błyszczących ośmiościanów w podstawowych kolorach.

Do wykonania potrzebujemy:
- błyszczące kartony w kolorze niebieskim, czerwonym i złotym (ewentualnie żółtym)
- drewniany drążek
- klej lub taśmę dwustronną
- nożyczki
- żyłkę
- wzór ośmiościanu (do ściągnięcia z internetu)

Wycięty wzór ośmiościanu nanosimy na kolorowe kartony. Wycinamy i zginamy wzdłuż odpowiednich linii. Sklejamy przy pomocy kleju lub taśmy dwustronnej pamiętając, by najpierw dołączyć żyłkę. Zwieszamy na drążku w kolejności niebieski, złoty, czerwony. Złoty powinien być zawieszony odrobinę wyżej od pozostałych.

Zwróćcie uwagę na ten skupiony wzrok!


1 komentarz:

  1. Witam serdecznie. Bardzo ciekawy artykuł. Na pewno będę częstym gościem na blogu oraz będę polecać znajomym.
    Zapraszam również na mój blog :
    resopsychologia-laskos.blogspot.com/

    Posiadam tytuł magistra pedagogiki zdobyty na Uniwersytecie Wrocławskim oraz jestem doktorancką nauk społecznych na Dolnośląskiej Szkole Wyższej. Poprzez swoją działalność, pragnę ukazać wszystkim odwiedzającym mój blog fascynującą wiedzę popartą moimi własnymi badaniami naukowymi .

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...