poniedziałek, 25 maja 2015

Museo Automovilístico de Málaga

Są miejsca, z których po prostu nie chce się wychodzić. Podczas naszych niedawnych nadmorskich wakacji odwiedziliśmy takie dwa. Pierwsze z nich to Museo Automovilístico w Maladze, znajdujące się w budynku dawnej fabryki tytoniu. Prawdziwa perła wśród muzeów, prawdziwy raj dla małych i dużych chłopców oraz małych i dużych dziewczynek!
Coś dla S

S ma bzika na punkcie samochodów (i pojazdów w ogóle). Muzeum to było więc (niemal, bo nie można się było wspinać ani nawet dotykać) spełnieniem marzeń. Kilka przestronnych sal, a w nich prawie 100 samochodów. Każdy inny, wiele "nietypowych", każdy piękny na swój sposób.

Właścicielem samochodów prezentowanych w muzeum jest portugalski przedsiębiorca i kolekcjoner João Manuel Magalhaes. Jego cała, stale powiększana kolekcja liczy 120 samochodów. Kolekcję rozpoczął ponad 50 lat temu tata przedsiębiorcy, a jej obecna wartość szacowana jest na ponad 20mln €!!!


- Który samochód podobał Ci się najbardziej?
- Ten ze skrzydłami!

Zbiór samochodów robi ogromne wrażenie! W jego skład wchodzą bardzo unikatowe egzemplarze, jak np. Richmond z 1907 roku lub Mercedes 540k, model używany przez przywódców nazistowskich Niemiec (jednocześnie najdroższy samochód w kolekcji). Najstarszy pojazd to pochodzący z 1898 roku Winner Horseless, a "najmłodsze" to samochody XXI wieku, zasilane alternatywnymi źródłami energii.

Winner pochodzący z 1898 roku
unikatowy Richmond z 1907 oraz strój z epoki
Mercedes 540k, najdroższy samochód w kolekcji

samochód przyszłości, czyli Solar z 2009 roku

Coś dla N

Rodzice mają już coś takiego w sobie, że patrząc na dzieci widzą ich "w jakimś zawodzie". Jednym z naszych typów dla N jest projektantka mody. N uwielbia piękne suknie oraz nietypowe stroje. I tak się cudownie składa, że w muzeum można również podziwiać kolekcję sukni pochodzących od największych projektantów mody (Chanel, Dior, Yves Saint Laurent, Gaultier, Ricci...)

"Koktajl w lesie"
"Apoteoza"
Bardzo ciekawym zabiegiem jest ustawienie obok samochodów strojów pochodzących z odpowiedniej epoki.

Muzeum mody dopełnia zbiór kapeluszy (damskich i męskich) oraz walizek i kuferków.

Niepowtarzalny klimat wzmacniają plakaty, zdjęcia, rzeźby oraz dzieła sztuki współczesnej.

"A dlaczego jest za szybą?" czyli Jaguar ozdobiony kryształami Swarovskiego

"Przygotowana na długą podróż"
Wśród samochodów znajdziemy przedstawicieli wielu znanych marek, między innymi: Hispano Suiza, Bugatti, Delage, Packard, Auburn, Rolls Royce, Bentley, Jaguar, Mercedes, Ferrari. Kolekcja podzielona jest na 10 obszarów - belle époque, złote lata dwudzieste, art déco, samochody miejskie dla klasy średniej, design, samochody marzeń (m.in. różowy cadillac), tradycja angielska, alternatywne źródła energii, dolce vita (słodkie lata 50.) oraz tuning.

Pamiętacie Kate i Leo w samochodzie na Titanicu? Tak, właśnie w takim!
Luksus przez duże L


"Zobacz mamo, jaki piękny kwiat!"zgrabne pupki
klasa i elegancja
"w mojej sukience to raczej tym mogę jeździć"Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...