czwartek, 15 października 2015

Wojciech Gil opowiada "O Lesie"

No to jest! 3. edycja wspaniałego projektu Przygody z książką. U nas niestety z poślizgiem i nie do końca tak, jak planowałam, ale jest!

Już od dawna książka popularnonaukowa dla dzieci nie zachwyciła mnie tak bardzo. Zawsze mam jakieś "ale", często tych "ale" jest bardzo dużo. Tymczasem "O Lesie" jest tak pięknie wydana, tak ciekawie napisana, że od razu stała się jedną z naszych ulubionych książek.

N dostała ją od babci. Babcię tak urzekła miłość N do lasu i jej zainteresowanie tematyką leśną, że pobiegła poszukać czegoś ciekawego dla wnuczki. I taką oto perłę znalazła!

Z okładki "książka dla całej rodziny" i to prawda - zachwyca dzieci, zachwyca rodziców i zachwyca dziadków. Zachwyciła każdego, kto dostał ją do ręki. To jedna z tych książek, po które sięgniemy nie tylko podczas nauki, ale i "ot tak", żeby poczytać o czymś ciekawym.

A dziś pokażę ja Wam :)

Plusy:
- przepięknie wydana, dopracowana w każdym szczególe
- cudowne, realistyczne zdjęcia
- ciekawe informacje przekazywane przez leśnika-pasjonata
- szeroka tematyka - oprócz typowych informacji o florze i faunie leśnej znajdziemy tematy: po co nam las, typy lasów na świecie, jak powstają lasy, praca leśnika, ochrona i pielęgnacja lasu, zagrożenia i wiele innych.

Minusy:
- jest zdecydowanie... za krótka! Takiego skarbu chciałoby się przynajmniej 3x tyle! Ale niech Was nie zwiedzie ten punkt - książka liczy dobrze ponad 100 stron. No po prostu musiałam jakiś minus znaleźć, prawda?

Zresztą popatrzcie sami!Ach, te zdjęcia!!!
Dopracowana w każdym szczególe - nawet numery stron mają w tle korę brzozyPełna informacji podanych w bardzo interesujący sposób
W tej serii wydawniczej ukazały się również 4 inne tytuły - O ptakach mamy (rowniez od babci), jeśli przypadkiem pokazywaliście gdzieś pozostałe, zostawcie koniecznie link w komentarzu!


Wpis powstał w ramach projektu Przygody z książką - popatrzcie, co inne mamy przygotowały z tej okazji!


6 komentarzy:

 1. bardzo ciekawa, mądra pozycja - dla wszystkich, którzy kochaj a las = dla nas też :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Jak już wspomniałam, taka babcia to skarb :)
  wspaniała seria, za te książki pokochałyśmy Multico. Mamy resztę, bardzo dobre, często używane, teraz rzucimy się na las W. Gila :)
  tutaj link z wnętrzem książek: https://dzikajablon.wordpress.com/2015/04/15/przyrodniczo-przygody-z-ksiazka/

  OdpowiedzUsuń
 3. Piękna jest! Mam ją na liście...a że lista ciągle się rozwija to...ech...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Te listy maja to do siebie... Jak hydra! Kupisz jedna ksiazke i juz kolejne wskakuja na jej miejsce! Dopiero co przywiozlam zapas z PL, a juz mam kilka nowych pozycji na liscie...

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...