środa, 20 września 2017

projekt "Bliżej sztuki" - uczestnicy


Niedawno zapowiadałam na blogu projekt, który będziemy realizować z Gagatkami i do udziału w którym zaprosiłam innych blogujących (lub nie) rodziców. Już jutro pierwsze wpisy w ramach projektu, a tymczasem poznajcie innych uczestników zabawy:

Blondynki Kreatywnie

Cześć! Mam na imię Gosia, a to nasza kreatywna przestrzeń, w której kumuluję pokłady pozytywnej energii, realizuję wspólnie z córeczką artystyczne projekty, zarażam pasją i zachęcam do twórczego myślenia. Zapraszam do radosnego świata, który tworzymy Blondynki kreatywnie.

#1 - wrzesień 2017 - Siedem jesiennych inspiracji

Czytoczary

Tolek - nasz ukochany nastolatek - zakosztował edukacji w Finlandii i Niemczech. Teraz powoli odnajduje swoje miejsce w polskim systemie, a my staramy się pomóc Mu to przeżyć możliwie bezboleśnie.

DemOlka - najmłodszy członek naszej rodziny - jest trochę jak ludzik nie z tego świata. Chodzi własnymi ścieżkami i tylko czasem łaskawie dopuszcza nas do świata swojej wyobraźni. Zaczyna od zabawy błotem, a kończy na rozważaniach o ruchu planet. Staramy się siedzieć cicho i nie przeszkadzać Jej w poznawaniu Świata; stąd wziął się pomysł na edukację domową.

Nasze dzieci są jak ogień i woda: realista i marzycielka, konsekwentny i logiczny do bólu Tolek i zwariowana DemOlka. I o tym są czytoczary.

#1 - wrzesień 2017 - Claude Monet

Kreatywnym Okiem

Kreatywnym Okiem to blog kreatywno-zabawowy i edukacyjno-książkowy. To po prostu miejsce, gdzie dzielimy się pomysłami na zabawy, edukację oraz jak wspólnie spędzić czas. Razem poznajemy świat na nowo, dzieląc się pasją i zarażając nią innych. Zapraszamy do naszego kolorowego świata.

#1 - październik 2017 - Edvard Munch, artysta, ktróry namalował krzyk

Mama Aga

Blog o sztuce, tworzeniu, rodzicielstwie, dzieciach. Na swoim blogu łączę dwie największe pasje: dzieci i sztukę, na styku których pojawiają się i piętrzą góry pomysłów do zrealizowania. Uwielbiam prowokować dzieci do tworzenia i patrzeć jaką radość im to sprawia. Dla odstresowania uprawiam ogród, opiekuję się pszczołami, robię konfitury i namiętnie piekę torty.

#1 - wrzesień 2017 - Śniąc w obrazach – historia sztuki na wesoło

Nasza Szkoła Domowa

Prowadzę naszego bloga odkąd na poważnie zaczęłam się zastanawiać nad edukacją domową dla naszych dzieci. Postanowiłam wtedy pisać o tym jak razem spędzamy czas, bawimy się i uczymy. Ostatecznie zdecydowaliśmy się na ED a za nami już trzy lata tej edukacyjnej podróży przez świat. Lubimy podróżować, poznawać przyrodę, nowe miejsca i nowych ludzi a także gotować. A mnie w tym wszystkim fascynuje dziecięcy entuzjazm i niezłomność w dążeniu do poznania świata.

#1 - wrzesień 2017 - Martwa natura
#2 - październik 2017 - Architektura sakralna jest fascynująca

Poznajemy Polskę i Świat

Blog poświęcony poznawaniu świata wszystkimi zmysłami, między innymi przez czytanie, zwiedzanie i tworzenie przez dziecko własnych interpretacji tego co widzi, co na nim wywiera wrażenie.

#1 - wrzesień 2017 - Mix artystyczny - od Mehoffera do Warhola
#2 - październik 2017 - Od Matejki do Wyspiańskiego

Rodzinne Podróże

#1 - wrzesień 2017 - Monet i jego tajemniczy ogród. 7-latka i malarstwo
#2 - październik 2017 - Greckie malarstwo wazowe

Zabawy z Archimedesem

Zabawy z Archimedesem to kreatywny blog edukacyjny rodziny dziecka w edukacji domowej.

#1 - wrzesień 2017 - Stanisław Wyspiański - nasze dziecięce inspiracje artystyczne
#2 - październik 2017 - Antoni Gaudí, czyli inspirujący wizjoner, który wyprzedzał swoją epokę

Mało? Tak naprawdę jest nas więcej, tylko część nieśmiała jeszcze jest ;-) A niniejsza lista będzie na bieżąco aktualizowana.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...