prawnik rozwody Warszawa

Tak zwany rozwój z orzeczeniem o winie bardzo często kończy się koniecznością opłacania przez mężczyzn alimentów na dziecko bądź dzieci. Dochodzi do tego na podstawie rozprawy, zgodnie z kilkoma istotnymi kryteriami, o których warto pamiętać.

Niezwykle ważne jest przy tym to, aby w trakcie rozprawy móc skorzystać z fachowej pomocy, jaką jest w stanie zapewnić dobry prawnik rozwody. Warszawa to dobrze miejsce do tego, aby znaleźć takich właśnie specjalistów. Pomyśleć o nich powinni również (a może zwłaszcza?) mężczyźni, którzy bardzo często stoją na przegranej pozycji.

Chodzi przede wszystkim o to, aby ostateczne orzeczenie nie było wyraźne niekorzystne lub wręcz szkodliwe. Odpowiedni adwokat przeprowadza swoich klientów przez cały proces, zapewniając przy okazji dostęp do pełnej informacji na temat możliwych opcji do wyboru oraz wszelkich kwestii prawnych.

Co robić, by uniknąć alimentów?

To pytanie jest bardzo często zadawane przez mężczyzn, którzy nie chcą brać wyłącznej odpowiedzialności za utrzymanie dziecka. Chodzi bowiem przede wszystkim o to, aby się dogadać, mając na uwadze interesy najmłodszego członka rozpadającej się rodziny. Najważniejszym rozwiązaniem w tym przypadku będzie oczywiście niedopuszczenie do rozwodu z orzeczeniem swojej winy.

Jeśli jednak alimenty zostaną ogłoszone, warto wiedzieć, w jaki sposób obliczana jest ich wysokość. Pod uwagę brane są przeważnie dwie kwestie. Pierwsza dotyczy potrzeb dziecka. Jak można się domyślić, mowa tutaj między innymi o opłacaniu posiłków, zakupu odzieży, nauki, opieki lekarskiej etc. Druga kwestia obejmuje natomiast możliwości finansowe ojca.

Nie są on jednak „obliczane” tak, jak wielu osobom może się wydawać. Ważne są bowiem nie tylko aktualne zarobki, ale też to, ile mężczyzna mógłby zarobić, jeśli odpowiednio wykorzystałby dostępne możliwości. Oczywiście w oparciu o sytuację rynkową czy też wykształcenie. Do tego wszystkiego dochodzą również wszelkie wydatki, jakie na co dzień ponosi ojciec.

Powyższe kwestie mogą wydać się skomplikowane. Podobnie jak cała procedura podwyższania lub obniżania wysokości alimentów. Z tego powodu tak ważne jest, aby omawianą sprawą zajął się dobry prawnik rozwody. Warszawa, podobnie jak inne duże miasta, zapewnia dostęp do świetnych kancelarii. Trzeba jednak wiedzieć, jak wybrać tę najlepszą. Kluczowa będzie nie tylko dostępna oferta, ale również podejście do klienta i opinie, jakimi cieszą się konkretny prawnicy. Ułatwiają one podjęcie ostatecznej decyzji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here