Jak dobrać rozmiar biustonosza do własnych piersi

Czy wiesz, że większość kobiet nie wie, jaki rozmiar biustonosza powinna nosić? Wiele z nich nosi źle dobrane staniki, co może przekładać się zarówno na problemy z kręgosłupem, brak wygody podczas codziennego noszenia, jak również mniej efektowny wygląd piersi, które nie są dobrze podtrzymywane przez bieliznę. Jak uniknąć błędu i dobrze dobrać rozmiar biustonosza do własnych piersi?

Jak obliczyć rozmiar biustonosza?

Rozmiar stanika składa się zarówno z liczby, jak i z litery. Liczba odpowiada obwodowi klatki piersiowej pod biustem, z kolei litera to symbolizuje wielkość miseczki, czyli rozmiar piersi. Aby poznać rozmiar własnej miseczki, należy od obwodu w biuście odjąć rozmiar pod biustem. Wyniki przedstawiają się następująco:

– AA – od 7,5 do 9,9
– A – od 10 do 12,5
– B – od 12,6 do 15
– C – od 15,1 do 17,5
– D – od 17,6 do 20
– E – od 20,1 do 22,5
– F – od 22,6 do 25
– G – od 25,1 do 27,5
– H – od 27,6 do 30
– I – od 30,1 do 32,5
– J – od 32,6 do 35
– K – od 35,1 do 37,5
– L – od 37,6 do 40
– M – od 40,1 do 42,5
– N – od 43,6 do 45
– O – od 45,1 do 47,5

Obliczenie rozmiaru to nie wszystko

Warto jednak pamiętać, że obliczenie rozmiaru w wyniku odejmowania to nie wszystko. Często zdarza się, że dwa staniki o tym samym rozmiarze zupełnie inaczej leżą na kobiecych piersiach. Dużo zależy na przykład od ich kształtu, kondycji oraz indywidualnych kwestii związanych z kobiecą budową ciała.

Jeżeli Twój biust zalicza się do tych o kulistych kształtach, istnieje duże prawdopodobieństwo, że będziesz musiała wybrać stanik o większej miseczce, niż będzie to wynikało z tabeli rozmiarów. Z kolei kobiety o stożkowych piersiach często sięgają po miseczki mniejsze, niż sugeruje tabelka. Dużym ułatwieniem, szczególnie podczas pierwszego podejścia do określenia rozmiaru stanika, będzie wizyta u profesjonalnej brafitterki, czyli osoby, która zajmuje się w pełni profesjonalnym doborem biustonosza do każdej kobiety, uwzględniając nie tylko rozmiar jej biustu, ale również rodzaj sylwetki i indywidualne preferencje. Obecnie na rynku dostępnych jest tyle zróżnicowanych modeli bielizny, że każda kobieta ma możliwość znalezienia rozwiązania odpowiednio dopasowanego do własnych potrzeb. Szeroki wybór produktów oferuje na przykład sklep internetowy https://conteshop.pl/. Staniki z usztywnianą miseczką, biustonosze typu push-up, przeznaczone do karmienia, balkonetki, braletki, bezramowe, a także dostępne w dużych rozmiarach to tylko niektóre z licznych propozycji dostępnych w rozmaitych wariantach kolorystycznych. Spośród nich każda kobieta bez najmniejszego problemu będzie w stanie wybrać coś idealnie dostosowanego do własnych piersi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here