jakie komedie romantyczne polecacie

Zdecydowana większość osób lubi się odprężyć oglądając jakiś lekki i przyjemny film. Jednym z najpopularniejszych gatunków filmowych jest komedia romantyczna. Komedie romantyczne zazwyczaj pozwalają nam zobaczyć idealny świat, w którym na końcu zawsze zwycięża miłość. Poniżej najciekawsze filmy tego gatunku z Polski oraz Świata.

Jeżeli ktoś Was zapyta jakie komedie romantyczne polecacie, to na pewno powinniście polecić filmy Ryszarda Zatorskiego. To właśnie ten reżyser stworzył najpopularniejsze polskie komedie romantyczne. Pierwszym jego filmem tego typu jest „Nigdy w Życiu” z 2004 roku z niezapomnianą Danutą Stenką i Arturem Żmijewskim w rolach głównych. „Nigdy w Życiu”, to ekranizacja słynnej słynnej powieści Katarzyny Grocholi.

Po ogromnym sukcesie komercyjnym pierwszego filmu Ryszard Zatorski nakręcił „Tylko mnie kochaj” i „Dlaczego nie!”, gdzie główne role męskie zagrał Maciej Zakościelny. Po kilku latach Zatorski powrócił do kręcenia komedii romantycznych i wyreżyserował takie filmy jak „Dzień dobry, kocham Cię!”, „Porady na zdrady” oraz „Pech to nie grzech”. Filmy Zatorskiego, to pozycja obowiązkowa dla każdego fana komedii romantycznych.

telewizor

Zastanawiając się jakie komedie romantyczne polecacie poza filmami Zatorskiego warto pamiętać o filmach Piotra Wereśniaka. W 2000 roku wyreżyserował i napisał scenariusz do filmu „Zakochani”, gdzie główne role zagrali Magdalena Cielecka oraz Bartosz Opania. Natomiast w 2008 roku wyreżyserował popularny film „Nie kłam Kochanie”, w którym główne role zagrali Marta Żmuda-Trzebiatowska oraz Piotr Adamczyk. Film okazał się ogromnym sukcesem komercyjnym.

Rozmyślając jakie komedie romantyczne polecacie warto pamiętać o świątecznej serii „Listy do M.”. Pierwsza część świątecznego hitu pojawiła się w kinach w 2011 roku i momentalnie podbiła serca widzów. Film, którego fabuła została osadzona w wigilię Bożego Narodzenia zebrał gwiazdorską obsadę. W filmie zagrali, m. in. Agnieszka Dygant, Piotr Adamczyk, Maciej Stuhr, Tomasz Karolak i Beata Tyszkiewicz. Kontynuacja tego hitu, czyli „Listy do M. 2” pojawiły się w kinach w 2015 roku. Natomiast „Listy do M. 3” pojawiły się w 2017 roku. Kolejny film z serii ma pojawić się jeszcze w tym roku przed Świętami Bożego Narodzenia.

Jeżeli Wasi znajomi zapytają Was jakie komedie romantyczne polecacie, to nie możecie zapomnieć o filmach, w których główną bohaterką jest Bridget Jones z niezapomnianą rolą Renée Zellweger. Postać Bridget Jones stworzyła angielska pisarka Helen Fielding, która napisała bestsellerową serię książek o tej bohaterce. Pierwszy film nosił tytuł „Dziennik Bridget Jones” i pojawił się w kinach w 2001 roku. Osiągnął globalny sukces i wpisał się w kanony komedii romantycznych. Kontynuacja, czyli „Bridget Jones: W pogoni za rozumem” pojawiła się 3 lata później, czyli w 2004 roku. Na kontynuację, czyli „Bridget Jones 3: Dziecko” musieliśmy czekać aż 12 lat. Filmy o Bridget Jones, to pozycja obowiązkowa dla każdego prawdziwego fana komedii romantycznych.

jakie komedie romantyczne

Jeżeli zastanawiacie się jakie komedie romantyczne polecacie, to przypomnijcie sobie „To właśnie miłość”. Film „To właśnie miłość”, to bożonarodzeniowy, brytyjski hit z 2003 roku w gwiazdorskiej obsadzie, na której wzorowali się twórcy „Listów do M.”. W filmie „To właśnie miłość” zagrali, m. in. Colin Firth, Hugh Grant, Emma Thompson oraz Alan Rickman.
Komedią romantyczną z Wielkiej Brytanii, która jest ponadczasowym hitem, to także „Cztery wesela i pogrzeb” z 1994 roku, gdzie główne role zagrali Hugh Grant oraz Andy MacDowell.

Kolejną bardzo popularną i kultową komedią romantyczną z Wysp Brytyjskich bez wątpienia jest „Notting Hill” z 1999 roku. Tam również główną rolę zagrał Hugh Grant, a partnerowała mu zjawiskowa Julia Roberts. Do obydwu tych filmów scenariusz napisał Brytyjczyk Richard Curtis.
Skoro już wiecie jakie komedie romantyczne warto polecać, to polecam przypomnieć sobie wszystkie te filmy, bo wszystkie te produkcje są ciekawe i bardzo dobrze zrealizowane, a także mają fantastyczne ścieżki muzyczne.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułJaki kask rowerowy
Następny artykułJakie imię dla chłopca

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here