5 rzeczy, na które warto zwrócić uwagę kupując komodę

Komoda to uniwersalny mebel, którzy przyda się w różnego typu pomieszczeniach jak salon, kuchnia czy sypialnia. Ma on przede wszystkim zapewniać wygodę, co wyraża jego nazwa – francuskie słowo „commode” oznacza właśnie przymiotnik wygodny. Komoda powinna cechować się pojemnością i funkcjonalnością. Na co warto zwrócić uwagę, kupując ten mebel?

Materiał wykonania

Zakup mebla jest zawsze większą inwestycją, dlatego warto zadbać o to, aby był on wykonany z wysokiej jakości materiałów jak drewno (droższa opcja) czy płyta laminowana (tańszy wariant). To właśnie materiał, z jakiego jest wykonana komoda będzie w dużej mierze świadczyć o jej trwałości i odporności na ścieranie.

Solidność wykonania

Kupując mebel, warto zwrócić uwagę na ich solidność wykonania. Niestety, często skupiamy się na pojemności komody, jej stylu czy kolorystce. Dobrze jest przy okazji zobaczyć, czy została ona starannie przygotowana. Można zwrócić uwagę na zawiasy i prowadnice rolkowe szuflad, które powinny zapewniać wygodę użytkowania mebla.

Kolorystyka

Komoda to mebel, który z pewnością będzie przykuwał wzrok. Warto dokładnie przemyśleć jego kolorystykę pod kątem spójności z całą aranżacją wnętrza. Co ciekawe, w ofertach sklepu są dostępne komody dwukolorowe, co może dla niektórych osób być ciekawą alternatywą.

Układ półek, szaf i szuflad

Jak wiadomo, komoda powinna być pojemna. Bardzo ważne jest jednak to, jaki jest w niej układ półek, szaf i szuflad. To właśnie one powinny ułatwiać nam przechowywanie rzeczy i ich organizację. Mebel warto więc wybierać mając na uwadze ich rozmieszczenie.

Cena

Bardzo tanie meble powinny wzbudzić naszą czujność. Z pewnością nie będą cechować się one solidnością i trwałością. Czy to oznacza, że na mebel trzeba dużo wydać? Oczywiście można. Wraz z ceną powinna rosnąć jakość produktu. Nie jest jednak tak, że za dobry mebel należy zapłacić fortunę. Przykładem na to są meble firmy AKORD, które cechują się solidnością i estetycznym wyglądem, a zarazem są dostępne w atrakcyjnych cenach.

Aby kupić odpowiednią komodę nie trzeba ani zbyt wiele wydawać, ani decydować się na kompromisy. Wybór mebli na rynku jest ogromny. Najważniejsza jest świadomość tego, na czym nam zależy. Warto zastanowić się, jak powinna wyglądać komoda, jaka jej pojemność nam odpowiada, jaki powinien być układ półek, szuflad, szafek. Przy szukaniu odpowiedniego mebla, dobrze zwracać uwagę na materiał z jakiego został wykonany. Lepiej zdecydować się na komodę objętą okresem gwarancyjnym – oznacza to, że mebel cechuje się dobrą jakością, której producent jest pewien.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here