9 produktów dla przyszłych super mam

Ciąża to ekscytujący czas zarówno dla mamy, jak i dla dziecka. Ciało malucha wciąż się rozwija i jest bardzo wrażliwe na czynniki zewnętrzne. Przyszła mama musi zadbać o prawidłowe odżywianie dziecka. Zadbaj o swoje dziecko już teraz i bądź super mamą. Poznaj 9 produktów, które sprawią, że będziesz super mamą.

Więcej porad i artykułów na temat zdrowego stylu życia i diety znajdziesz na https://sekretysmuklejsylwetki.pl/

9 produktów dla przyszłej supermamy:

  1. Migdały – Mają wysoką zawartość wapnia i magnezu. Są bogate w antyoksydanty, które chronią przed wolnymi rodnikami i zwalczają stres oksydacyjny. Niwelują również mdłości i wymioty, które mogą wystąpić w pierwszych miesiącach ciąży.
  2. Dla rozwoju układu nerwowego Twojego dziecka ważny jest świeży jarmuż. Zawiera on duże ilości kwasu foliowego. Wartość tej rośliny jest wzmocniona przez wysoki poziom chlorofilu i innych składników odżywczych, takich jak żelazo, wapń, magnez i przeciwutleniacze. Jarmuż najlepiej spożywać w smoothie z innymi owocami.
  3. Soczewica, która zawiera soczewicę, jest dobrym źródłem białka roślinnego, a także błonnika. Poprawi to metabolizm i złagodzi objawy takie jak zaparcia i hemoroidy w czasie ciąży. Błonnik ten jest szczególnie cenny w przypadku cukrzycy ciążowej, ponieważ reguluje poziom cukru we krwi.
  4. Kefir, który reguluje florę bakteryjną jelit. Super mamy powinny dbać o zdrowie i jelita swojego dziecka, aby zapobiegać alergiom pokarmowym.
  5. Miód – Produkt, który zawiera enzymy, witaminy i minerały. Jego najważniejszą właściwością jest działanie przeciwbakteryjne i przeciwwirusowe. Zapobiegaj powikłaniom w czasie ciąży dbając o swoją odporność.
  6. Wołowina jest doskonałym wyborem, ponieważ zawiera żelazo, kwas foliowy i witaminę B12. Dzięki temu uchronisz się przed anemią, która może prowadzić do słabego rozwoju. Powinnaś jeść ją z umiarem.
  7. Orzechy brazylijskie – Już jeden dziennie wystarczy, aby zaspokoić zapotrzebowanie organizmu na selen. Ze względu na funkcjonowanie tarczycy, jest on niezbędny w czasie ciąży. Można je jeść, aby zapobiec powikłaniom ciążowym, a także naturalnie uzupełnić zapasy selenu.
  8. Woda mineralna o niskiej zawartości sodu Woda mineralna jest bezpieczna i jest najlepszym wyborem do nawodnienia. Najlepsza jest woda o niskiej zawartości sodu, ponieważ może on powodować obrzęki. Aby uniknąć infekcji dróg moczowych, staraj się wypijać 2 litry dziennie, aby zapewnić odpowiednie nawodnienie Twojemu dziecku i sobie.
  9. Jajka – Kompletny zestaw niezbędnych aminokwasów (dostarczanych z pożywieniem) sprawia, że jajka są lekkostrawne, co stanowi materiał budulcowy dla Ciebie i Twojego dziecka. Witaminy z grupy B mają również pozytywny wpływ na układ nerwowy i zapewniają prawidłowy rozwój dziecka.

Upewnij się, że w swoim codziennym planie posiłków uwzględnisz przynajmniej jeden z tych 9 produktów super mamy!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here