Ćwiczenia w domu – da się!

0
346

Dbanie o figurę od zawsze było nie lada wyzwaniem. Szczególnie jeśli praktycznie zawsze masz napięty plan zajęć, a w swoim domu trudno wygospodarować Ci miejsce na pełnowymiarową siłownię. I choć treningami w domu można naprawdę sporo osiągnąć, to wybór uniwersalnych sprzętów, pozwalających na osiągnięcie dobrych rezultatów na niewielkiej przestrzeni, wcale nie jest taki łatwy. Przedstawiamy najciekawsze propozycje.

Drążek fitness z gumami

To proste w budowie narzędzie – składa się z metrowego stalowego drążka i dwóch gum, zakończonych wygodnymi uchwytami – umożliwia wykonanie wielu ćwiczeń w zaciszu własnego domu, zajmując przy tym bardzo niewiele miejsca. Drążek fitness z gumami pozwoli ćwiczyć zarówno górne, jak i dolne partie ciała, a podczas wykonywania ćwiczeń angażowane są także mięśnie brzucha i kręgosłupa. Dodatkowo możesz dopasowywać wysiłek do swoich potrzeb i możliwości, dzięki temu ten prosty sprzęt znajduje zastosowanie również podczas rehabilitacji czy ćwiczenia koordynacji ruchowej. Po złożeniu całość zmieści się za szafą i będzie zajmowała bardzo niewiele miejsca.

Drążek do podciągania

To kolejny bardzo uniwersalny przyrząd, zajmujący bardzo mało miejsca. W wielu domach takie drążki są zamocowane na stałe w ościeżnicy drzwi, co pozwala regularnie z nich korzystać, a na co dzień właściwie pozostają niezauważalne. Podciąganie się na drążku pozwala rozwijać wiele partii ciała równocześnie – to jedno z lepszych ćwiczeń na biceps, barki, mięśnie piersiowe, a nawet brzuch i plecy. Choć nie jest łatwo zacząć i zrobić swoje pierwsze podciągnięcie, to z czasem osiągane efekty z pewnością nie pozostaną niezauważone.

Skakanka

Kolejny spośród bardzo kompaktowych przyrządów do ćwiczeń. Złożona skakanka mieści się w każdej szufladzie i zazwyczaj waży nie więcej niż kilkaset gramów. Natomiast oferowane możliwości się nie do przecenienia. Skakanka pozwala nie tylko spalić mnóstwo kalorii, ale również rozwijać mięśnie łydek, ud czy pracować nad kondycją i wytrzymałością. To bez wątpienia obowiązkowe wyposażenie każdej kobiety, która chce zachować formę, ale nie dysponuje zbyt dużą ilością miejsca.

Hula hop

Nie jest może tak małe, jak poprzednie sprzęty, ale również zmieści się za szafę i raczej nie będzie Cię zbytnio irytowało. Hula hop to świetny sposób na rozwijanie mięśni brzucha, pleców, trening mięśni głębokich czy popraw koordynacji ruchowej. W dodatku kosztuje niewiele i jest dziecinnie proste w obsłudze. Z tego względu z jego zalet korzysta wiele osób, którym pozwala na zauważalną poprawę kondycji i siły mięśni.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here