Baterie kuchenne

Dobór baterii nigdy nie jest zadaniem łatwym ani zupełnie dowolnym. Niezależnie, czy mowa o baterii montowanej do umywalki, wanny, kabiny prysznicowej, czy też może do zlewozmywaka. Wśród nich, to jednak baterie montowane na zlewach przysparzają najwięcej problemów w trakcie zakupu. Wynika to oczywiście z samego sposobu ich użytkowania. Baterie te powinny być maksymalnie użyteczne i funkcjonalne, wyposażone w wygodne uchwyty oraz odpowiednio wyprofilowaną wylewkę. Jeśli poszukujesz pomocy w wyborze wysoce funkcjonalnej baterii zlewozmywakowej, poniżej udzielamy porad skierowanych właśnie do Ciebie. 

Baterie mniej i bardziej funkcjonalne – oraz jak je rozpoznać 

Czym powinna charakteryzować się bateria wygodna w użyciu? Przede wszystkim – komponenty składające się na jej budowę powinny być odpowiednio dopasowane oraz gwarantować maksymalnie ergonomiczne sterowanie. Odradzamy wybór baterii, w których konstrukcji znalazły się dwa osobne uchwyty uruchamiające upływ wody. Niestety, ale rozwiązanie to jest mało wygodne w czasie wykonywania codziennych, kuchennych obowiązków. 

Bardziej funkcjonalne są baterie z jednym uchwytem, solidnie przymocowany do korpusu. Często też możesz natrafić na baterie, w których korpus i uchwyt stanowią jedną, zwartą całość. Jest to duże ułatwienie dla wszystkich domowników korzystających ze zlewu. Baterię taką szybko wymyjesz i wytrzesz, doprowadzając do porządku po zakończeniu kuchennych prac. 

Dobrym pomysłem mogą okazać się także baterie dotykowe. Są one uruchamiane w wyjątkowo łatwy sposób – na skutek dotknięcia palcem lub nadgarstkiem. Jest to rozwiązanie wysoce komfortowe oraz higieniczne. W czasie pracy w kuchni często nie mamy możliwości wytarcia rąk, na których znajdują się różne zabrudzenia. Zamiast rozprzestrzeniać nieczystości na powierzchni baterii, wystarczy dotknąć czułego punktu na końcu wylewki, a upływ uruchomi się automatycznie. 

Wylewka – mniej i bardziej pomocna w czasie kuchennych prac 

Kluczowym elementem każdej baterii jest także jej wylewka, czyli część, przez którą woda będzie transmitowana do wnętrza zlewozmywaka. Wylewka może być w różny sposób wyprofilowana – znajdziesz baterie z prostą, wysoką lub wygiętą wylewką. Każde rozwiązanie ma swoje zalety, jednak nie zawsze okażą się przydatne w wykonywaniu kuchennych obowiązków. Jaką wylewkę warto więc wybrać, by ułatwić sobie „kuchenne życie”? 

Atrakcyjnie wypada bateria z wyciąganą wylewką, której elastyczna struktura pozwala na swobodne wyginanie. Dzięki temu nakierujesz strumień wody dokładnie w miejsce, gdzie jest on potrzebny. Wylewki takie są łatwo dostępne w wielu sklepach z armaturą, a ich ceny są często stosunkowo niskie. Wbrew pozorom, wylewki elastyczne są wytrzymałe i solidne, rzadko ulegają awariom, a do ich wymiany dochodzi najczęściej wtedy gdy cała bateria ulegnie awarii.

Warto też zwrócić uwagę, czy w kupowanej wylewce znajduje się perlator. Jeśli nie, urządzenie to można kupić samodzielnie. Peratlory to elementy napowietrzające strumień wody – zwiększają jego objętość, a tym samym, ograniczają ilość zużywanej wody. Perlatory kuchenne są szczególnie pomocne w czasie zmywania naczyń oraz opłukiwania warzyw, czyli w wykonywaniu obowiązków pod intensywnym natryskiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here