Herbata zielona

Od kilku dobrych lat praktycznie każdy z nas wie, że zielona herbata ma sporo cennych właściwości zdrowotnych. Śmiało możemy nią zastąpić kawę lub dotychczas spożywaną czarną herbatę do posiłków, czy też po prostu – dla relaksu. Jakie są rodzaje herbat zielonych? Czym się charakteryzują i dlaczego warto wprowadzić je do swojej diety?

Czym charakteryzuje się zielona herbata?

Herbaty zielone https://mojemusli.pl/napoje/herbaty-zielone/ pochodzą z Azji, a pod ich nazwą znajdziemy głównie napar, który powstaje z liści herbaty poddanych delikatnemu procesowi oksydacji. Obecnie zielona herbata jest popularna na całym świecie. Wszystko dzięki temu, że charakteryzuje się wieloma cennymi właściwościami zdrowotnymi. Regularne picie herbaty zielonej znacznie przyspiesza nasz metabolizm, usprawnia procesy immunologiczne, a ponadto spowalnia starzenie się organizmu. Ten rodzaj herbaty, podobnie jak pozostałe, zawiera pobudzającą kofeinę, która dla niektórych jest niezwykle ważna. Warto więc zamienić kawę, która jedynie pobudza, na pobudzającą zieloną herbatę, która ma mnóstwo innych właściwości.

Jakie herbaty zielone możesz spotkać na rynku?

Zielone herbaty, które możesz znaleźć na rynku, mają niejedno imię. Co to oznacza? Że istnieje wśród nich spora różnorodność. Do tych różnic zaliczyć można smak, aromat, a także sposób parzenia. Jeśli wiesz, czym cechuje się dany gatunek, możesz bardziej świadomie wybrać konkretną herbatę dla siebie. Istotne jest, aby pozyskiwać zieloną herbatę od zaufanych dostawców, od producentów, którzy doskonale znają się na herbatach i nie próbują wcisnąć swoim klientom chemicznych mieszanek, które mogą przynieść więcej szkody, niż pożytku.

Która najlepsza? Matcha, sencha czy genmaicha?

Jeśli chcesz spróbować dobrej, jakościowej herbaty zielonej, możesz wybrać pomiędzy senchą, genmaichą lub matchą. Sencha pochodzi z Japonii i jest jednym z najpopularniejszych wariantów, po którzy sięgają smakosze. Liście tej wyjątkowej herbaty mają ciekawy, podłużny kształt. Przypominają nieco źdźbła trawy. Najkorzystniejszy czas zbiorów to przełom kwietnia i maja. W tym gatunku znajdziemy sporą ilość teiny, dlatego sencha fantastycznie pobudza. Jeśli chodzi o smak, czuć gorycz, która nie każdemu przypadnie do gustu.

Matcha to kolejny typ herbaty zielonej, który stał się w ostatnich latach bardzo popularny. Jest smaczna i uwielbiana przez większość osób. Matcha wytwarzana jest ze sproszkowanych liści z krzewów herbacianych, które są okrywane bambusowymi zasłonami w momencie uprawy. To właśnie pozwala na uzyskanie nietuzinkowego smaku. Matcha to zbiór maksymalnej ilości antyoksydantów. Jej regularne picie hamuje więc rozwój nowotworów oraz innych chorób w organizmie człowieka.

Genmaicha składa się z liści senchy oraz banchy, a także prażonego ryżu brązowego. Cechuje się słodkim smakiem oraz delikatnością. W niektórych momentach przypomina nawet orzech.

Jak widać, wybór zielonej herbaty jest spory. Musisz określić, na czym Ci najbardziej zależy i wybrać dla siebie najlepszy typ suszu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here