Auta z USA

Auta z usa zyskały w ostatnich latach na popularności dzięki temu, że są dobrze wykonane i niezawodne. Amerykańskie samochody są dostępne w szerokim zakresie cen, co sprawia, że są dobrym rozwiązaniem zarówno dla osób dbających o budżet, jak i dla nabywców luksusowych. Niektórzy producenci samochodów miewali trudności z zaspokojeniem popytu ze strony klientów spoza USA, ale inni potrafili wykorzystać rosnący globalny rynek amerykańskich samochodów – nie wszystkim jednak się to udało, a szczególnie, jeśli cofniemy się w czasie o kilka dekad i rozważymy tzw. klasyka.

Dlaczego auta z usa są tak popularne w innych krajach?

Auta z usa https://carfactor.pl/auta-z-usa/ są popularne w innych krajach z wielu powodów. Są niezawodne i dobrze skonstruowane. Dotyczy to zwłaszcza nowszych modeli, które zostały zaprojektowane z myślą o rynkach światowych. Amerykańskie samochody często oferują świetny stosunek jakości do ceny dzięki konkurencyjnym cenom i niskim kosztom eksploatacji. Wiele amerykańskich marek samochodów cieszy się doskonałą reputacją pod względem bezpieczeństwa i poziomu zadowolenia klientów, co czyni je atrakcyjnymi dla nabywców w innych krajach, którzy chcą mieć bezpieczny i niezawodny pojazd. Wreszcie, niektórzy zagraniczni nabywcy po prostu wolą styl lub wygląd niektórych amerykańskich modeli samochodów – jazda kultowym amerykańskim muscle car’em lub luksusowym SUV’em może być naprawdę „fajnym” (lub przyjemnym) doświadczeniem.

Dlaczego jest więcej korzyści z posiadania importowanego samochodu?

Posiadanie samochodu z importu ma zdecydowanie więcej plusów niż minusów. Możesz w ten sposób znaleźć model lub markę samochodu, która nie jest dostępna w Polsce. Może to dać Ci dostęp do unikalnych funkcji lub po prostu pozwolić Ci na posiadanie samochodu, który zawsze chciałeś mieć, ale nie mogłeś go dostać w miejscu zamieszkania.

Najważniejszą korzyścią jest możliwość importu aut klasycznych i tych, które nie są produkowane w Europie. A jak wiedzą entuzjaści motoryzacji, tych jest naprawdę sporo. Kolejne sprawy to właściwie formalności. Należy wymienić światła na asymetryczne i dostosować prędkościomierz – musi pokazywać prędkość w km/h, a nie mph. Ukształtowanie terenu na naszym kontynencie sprawia, że układ hamulcowy, ogumienie i zawieszenie mogą być gorzej dostosowane. Nie powinno to jednak stanowić problemu, jeśli wymienimy opony i wprowadzimy pewne modyfikacje, co jest związane zwykle z 5 – 10-procentowym kosztem samego samochodu.

Często auta z USA są w niższych cenach niż modele produkowane lokalnie w Unii Europejskiej. Z drugiej strony możemy ponieść pewne koszty ze względu na koszty transportu i podatki, które trzeba zapłacić oprócz ceny podstawowej pojazdu.

Należy pamiętać, że gwarancja wydana przez producenta będzie prawdopodobnie ważna tylko w Ameryce – co oznacza, że naprawy i serwisowanie mogą być bardziej kosztowne, jeśli coś się zepsuje podczas pobytu za granicą.

Jazda samochodem importowanym może oznaczać trudności ze znalezieniem części zamiennych w razie awarii, ponieważ będą one musiały zostać wysłane z Ameryki, co wiąże się z dodatkowymi kosztami.

Wszystkie te problemy da się bez problemu rozwiązać, jeśli odpowiednio się przygotujemy i mamy na uwadze to, że w Polsce istnieją specjalne (również nieautoryzowane serwisy) gotowe na naprawę amerykańskiego auta.

Kto pomoże, jeśli chodzi o import auta z USA?

Jeśli nie masz przyjaciół lub członków rodziny mieszkających w USA, którzy mogliby pomóc w tym procesie (lub jeśli chcesz/możesz samemu tam pojechać), to zazwyczaj zaleca się współpracę z renomowanymi dealerami i importerami, którzy specjalizują się w sprowadzaniu samochodów z Ameryki, aby mogli oni zająć się wszystkimi niezbędnymi formalnościami i logistyką. Dzięki temu można mieć pewność, że wszystko zostało zrobione poprawnie i że zadbano o kwestie prawne – chociaż nawet w przypadku korzystania z usług profesjonalistów nadal zaleca się wcześniejsze przeprowadzenie dokładnego dochodzenia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here