Jak oczyścić organizm z toksyn

Większość Polaków nie zdaje sobie sprawy, że rocznie w każdym ludzkim organizmie może zbierać się aż 8 kilogramów toksyn. To ogromna ilość, która ma niebagatelny wpływ na nasze zdrowie i jakość codziennego funkcjonowania. Na szczęście istnieją skuteczne sposoby na oczyszczanie się. Warto poznać metody, dzięki którym toksyny i złogi w naszym ciele odejdą w zapomnienie. 

Pij dużo wody

Eksperci potwierdzają, że każdego dnia powinniśmy pić minimum 2 litry płynów. Najlepiej sprawdza się woda, która nie tylko zapobiega odwodnieniu organizmu, ale również oczyszcza drogi pokarmowe i nerki. Co więcej, reguluje perystaltykę jelit, dzięki czemu nie ma mowy o zastoju złogów czy toksyn w jelitach. Wszystko, co zbędne, zostaje usuwane wraz z moczem i kałem. 

Detoksykacja organizmu błonnikiem 

Spożywaj produkty bogate w błonnik. To on pęcznieje w przewodzie pokarmowym i pozwala regulować wypróżnianie. Jelita zostają oczyszczone. Jedz dużo jabłek, do menu wprowadź kaszę gryczaną i jęczmienną oraz pieczywo żytnie. Świetnie sprawdzają się też otręby. 

Dieta oczyszczająca 

W sieci znajdziesz mnóstwo diet, dzięki którym oczyścisz swój organizm z toksyn. Najlepiej sprawdzają się kilkudniowe głodówki albo jadłospisy, które przez kilka dni uwzględniają spożywanie samych owoców i warzyw. 

Pamiętaj, że jeśli chcesz wyeliminować ze swojego organizmu toksyny, w codziennym jadłospisie nie może znaleźć się biały cukier, produkty wysoko przetworzone, czyli fast foody oraz jedzenie z mąki pszennej. 

Dodatkowa suplementacja antyoksydacyjna 

Swój organizm możesz dodatkowo wspierać dedykowanymi preparatami, w których składzie znajdują się naturalne substancje odpowiedzialne za oczyszczanie całego układu pokarmowego. Wybieraj suplementy antyoksydacyjne, które zawierają naturalne ekstrakty ziołowe, na przykład wyciąg z liści drzewa Moringa czy korzenia Maca. W ramach oczyszczania organizmu doskonale sprawdza się także kurkuma. 

Pamiętaj o zdrowych nawykach żywieniowych. Musisz wiedzieć, że oczyszczanie organizmu powinno odbywać się regularnie, znacznie lepiej jest eliminować toksyny na bieżąco, aniżeli zwalczać już te nagromadzone. 

Wprowadź nawyk picia wody z sokiem z cytryny każdego ranka, pij codziennie zieloną herbatę, unikaj jedzenia tłustych, przetworzonych produktów spożywczych i tych, w których składzie znajdują się konserwanty. 

Co powodują toksyny w organizmie?

Regularne oczyszczanie organizmu jest niezwykle ważne, ponieważ te destrukcyjne czynniki mogą prowadzić do poważnych chorób. Okazuje się, że zbyt duża ilość nagrodzonych toksyn może być przyczyną choroby nowotworowej i licznych chorób układu pokarmowego. Toksyny źle wpływają na nasze samopoczucie, wywołują przewlekłe bóle głowy, wzdęcia i bóle brzucha. Przyczyniają się do problemów z wypróżnianiem się, Ich ogromna ilość sprawia, że wątroba, trzustka i nerki są znacznie obciążone.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here