jaki kolor ścian

Oto 8 wskazówek, jak wybrać odpowiedni kolor farby, które pomogą ci uniknąć wielu błędów kolorystycznych.
1) Nie wybieraj koloru farby na początku
Wiem, że wydaje się to dziwne, ale o wiele łatwiej jest wybrać kolor farby, który pasuje do twoich mebli i wystroju, niż wybrać wystrój, który pasuje do koloru farby.

2) Inspiracje
Pinterest to świetne miejsce na rozpoczęcie wyboru kolorów farb. Zrób planszę dla każdego pokoju i zacznij wybierać zdjęcia, które najbardziej ci się podobają. Kiedy będziesz mieć około 10, poczujesz, jaki kolor i styl przyciągają cię najbardziej.
Jeżeli uwielbiasz szary, ale nie chcesz, żeby dom był zimny (lub jak więzienna cela), wybierz greige, który ma tyle ciepła, że ​​pasują do niego szare meble i akcesoria.
Unikaj odważnych połączeń kolorystycznych. Kolor jest dobry, ale najpierw musisz zdecydować, gdzie chcesz go umieścić. Jeśli odważysz się na ścianach, wszystko inne w pokoju powinno być dość neutralne, aby nie skończyć ze zbyt mocnym kontrastem. Odważny kolor działa bardzo dobrze w łazience, ponieważ większość wyposażenia w łazience jest już neutralna (biała).

jasne ściany

4) Testery.
Kup testery w kilku kolorach / odcieniach i pomaluj wystarczająco duży obszar na kilku różnych ścianach, abyś mógł zobaczyć, jak światło uderza w nie o różnych porach dnia. Postaraj się nie testować farby na białych ścianach, ponieważ spowoduje to utratę koloru. Jeśli musisz, po prostu zrób większy obszar testowy. Prawie wszystkie marki mają teraz dostępne testery za kilkanaście złotych. Warto wydać pieniądze, aby kupić kilka i przetestować je w swojej przestrzeni przed zakupem większej ilości tego koloru. Ponadto resztki próbek doskonale nadają się do retuszu i innych małych projektów malarskich.
Pozostaw obszary testowe na około tydzień, abyś mógł zobaczyć, jaki kolor będzie wyglądał w różnych porach dnia i przy różnym świetle.
Wskazówka: Zamiast malować całą przestrzeń jednym kolorem, rozbij ją, malując niektóre pokoje lub akcentując ściany o kilka odcieni jaśniejszymi lub ciemniejszymi kolorami. To doda głębi przestrzeni.

5) Przetestuj kolory farb na meblach i tkaninach.
Nie testuj tylko kolorów na ścianie. Zamiast tego pomaluj kawałek tablicy plakatowej i oprzyj ją o sofę, stół lub inne przedmioty, które będą w pokoju, aby sprawdzić, czy będzie to dobrze wyglądało.

6) Wybierz odpowiedni połysk
Jeżeli masz mniej więcej koncepcję, jaki kolor ścian wybrać, przejdź do połysku. Każdy połysk w farbie zaakcentuje wady, więc jeśli próbujesz maskować wady, wybieraj możliwie najmniejszy połysk.

7) Zrozumienie odcieni
Użyj najciemniejszego koloru na pasku, aby odkryć prawdziwy kolor. Dzięki temu nie będziesz musiał kończyć farbą, która jest zbyt różowa, zbyt niebieska, zbyt żółta itp.

niebieskie ściany

8) Motyw Kolorystyczny W Całym Domu.
Nie mamy na myśli, że musisz pomalować cały dom tym samym kolorem, ale zwłaszcza w pokojach, które „otwierają się” na siebie, zastanów się nad wprowadzeniem spójnych elementów kompozycyjnych. Jeśli zamierzasz aranżować pomieszczenia w sposób bezpieczny i przejść z jednym kolorem, wybierz przynajmniej kilka odcieni jaśniejszych lub ciemniejszych w jednym pokoju, a nawet na jednej ścianie. To świetny sposób na dodanie głębi przestrzeni.

Pamiętaj, że wybór kolorów ścian to kwestia wybitnie indywidualna. Nie warto wybierać modnych kolorów, które nie trafiają w twoje gusta. wybieraj kolory, które są ponadczasowe, a jednocześnie podobają ci się pod względem wizualnym i nie zaburzają proporcji przestrzeni. Pamiętaj, że ciemne barwy działają przytłaczająco i absolutnie nie sprawdzą się w niewielkich przestrzeniach.

W przypadku małych wnętrz, takich jak łazienki, zdecydowanie najlepszym wyborem będą jasne farby wpadające w błękity czy róże. Nie musisz wybierać intensywnych barw, aby zaznaczyć indywidualne cechy pomieszczenia. W zupełności wystarczą pastele i delikatne barwy, które nadadzą charakteru wnętrzom, ale ich nie przytłoczą i nie wpłyną negatywnie na estetykę. Pamiętaj, aby kierować się swoimi opiniami, ale jednocześnie równoważyć wybory.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here