gra

Rynek gier komputerowych nieustannie się rozwija, a szeroki wachlarz ich gatunków i tematyki sprawia, że każdy znajdzie coś dla siebie

Najpierw należy zastanowić się nad własnymi preferencjami i czego oczekujemy po danym tytule. Gra singleplayer czy internetowa społeczność? Fantasy, strzelanka, gra akcji? Wymagamy ładnej i starannie zaprojektowanej grafiki z realistycznymi efektami? Czy może interesująca fabuła i możliwości, jakie oferuje gra?

Jakie są fajne gry komputerowe?

Zaczynając od klasyku z gatunku MMORPG:
Ultima Online – gra z 1997 roku, która przez swój rozbudowany system i możliwości, które daje, wciąż przyciąga fanów gatunku. Niezliczone sposoby rozwoju postaci, panujący klimat oraz interesujące systemy PvE, PvP, handlowe, wymagające silnej interakcji pomiędzy graczami. Aktualnie najpopularniejszym polskim serwerem Ultimy Online jest Dziedzictwo Mistrzów II.
League of Legends jest tytułem znanym milionom graczy na całym świecie. Jeden z pionierów e-sportu. Ta gra z gatunku Battle Arena, udostępnia trzy tryby gry: 5v5 (duża mapa), 5v5 (mała mapa) oraz Teamfight Tacticts (popularna mini gra w grze). Tryby rankingowe dostępne w każdym typie rozgrywek, zapewniają liczne nagrody na koniec każdego sezonu.

gry komputerowe

Fortnite – ta gra w mgnieniu oka zyskała popularność na całym świecie. Bogaty arsenał broni, kolorowa grafika 3D i szeroki zakres możliwości przeprowadzania walk, zapewniły grze ogromne zyski i wprowadziły tytuł na scenę e-sportową.
Counter-Strike: Global Offensive, popularny CS:GO. Krótkie rozgrywki pomiędzy dwiema drużynami: terrorystów i antyterrorystów. Szeroki wybór broni palnej, noży i granatów. Wygrywa drużyna, z której przynajmniej jeden członek zostanie przy życiu. W przypadku terrorystów, wygraną zapewnić może również skuteczne zdetonowanie ładunku wybuchowego w wyznaczonym miejscu.
To są aktualnie najpopularniejsze tytuły ze świata gier internetowych, które przyciągają ludzi i urzekają różnymi aspektami rozgrywki.

Gry singleplayer również mają wiele do zaoferowania. Lepsza grafika, intrygujące zadania, coraz popularniejszy otwarty świat i nieliniowa fabuła, dzięki której gracz może poczuć się jako mieszkaniec danej krainy i wczuć się w panujący klimat.
Mass Effect – niezwykle dopracowana gra, w której poznajemy losy Kapitan Shepard, człowieka, który przemierza galaktykę, próbując rozwikłać niezliczone zagadki i ocalić świat przed zniszczeniem.

Life is Strange z kolei prezentuje wyjątkową mechanikę rozgrywki i całkowicie oryginalne podejście do tematu gier komputerowych. Gracz steruje młodą dziewczyną, która odkryła, że potrafi cofać się w czasie o kilka sekund. Można dzięki temu dokonywać różnych wyborów i decydować o przyszłości. Efekty niektórych decyzji ujawniają się znacznie później, kiedy już ciężko jest naprawić wyrządzone zło.

Wiedźmin jest najgłośniejszym tytułem ostatnich lat. Zdobył zasłużoną sławę na całym świecie i wciąż nie schodzi z ust wielu graczy. Przedstawia losy Geralta, mutanta, który walczy o zachowanie równowagi biologicznej na świecie, walcząc z potworami, ale unikając zabijania stworzeń rozumnych. Nie jest to łatwe w tym brutalnym świecie, pełnym korupcji, krwi i magii. Gra jest pełna moralnych decyzji, na których podjęcie jest kilka sekund, a od których mogą ważyć się losy całego świata. Doskonała grafika i wspaniały klimat, zapewniają wiele godzin doskonałej rozrywki.

jakie są fajne gry

Metro: Exodus jest intrygującym tytułem z gatunku survival horroru. Pierwszoosobowa strzelanka, która ukazuje świat postapokaliptyczny, po zakończeniu III Wojny Światowej. Akcja rozgrywki toczy się w Moskwie. Celem gracza jest znalezienie na terenie Rosji miejsca, w którym ludzie mogliby bezpiecznie się osiedlić i odbudować cywilizację.
Red Dead Redemption 2 – kontynuacja popularnego Red Dead. Kontrowersyjny tytuł, pełen wulgaryzmów, przemocy i krwi. Akcja osadzona jest w otwartym świecie, wzorowanym na Dzikim Zachodzie.
Horizon Zero Dawn przedstawia fuzje świata futurystycznego i przeszłego. Świat opanowały mechaniczne zwierzęta, na które gracz może polować lub próbować je oswoić. Szeroki wachlarz dostępnych pułapek i broni oraz możliwość skradania się, czyni grę ekscytującą i dającą wiele możliwości.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here