Jaki kolor do pokoju

Wystrój wnętrz dla wielu wydaje się nieistotny, nic bardziej mylnego. Wystrój wnętrz wpływa na to, jak się czujemy w danych pomieszczeniach, jaki mamy nastrój i czy dobrze wypoczywamy. Wszystko jest ważne, kolory, materiały, struktury, to wszystko wpływa na nasze samopoczucie. Dlatego urządzanie wnętrz ma tak duże znaczenie i to zarówno w miejscu pracy, jak i w domu.

Urządzamy dom

Dom jest wyjątkowym miejscem, powinna więc w nim pasować bardzo przytulna i ciepła atmosfera. To czy taką atmosferę uda się uzyskać, zależy właśnie od odpowiedniej aranżacji wnętrz. Wszystko zależy właśnie od tego, jaki nastrój chcemy w danym pomieszczeniu uzyskać, jest wiele stylów dekoratorskich a każdy z nich ma inne przeznaczenie i pasuje do różnych charakterów domowników.

Nowoczesne wnętrza dla osób o wysmakowanym guście

Każdy kto ceni sobie nowoczesność, na pewno doceni nowoczesne wnętrza. Nowoczesność objawia się przede wszystkim kolorystyką. Jeśli więc ktoś się zastanawia jaki kolor do pokoju urządzonego w stylu nowoczesnym wybrać, to koniecznie powinien się zdecydować na biel, czerń i szarości. Takie zestawienie kolorów, jest bardzo eleganckie i gustowne, jest też pięknym tłem dla stylowych mebli. Meble w nowoczesnym wnętrzu, powinny być wykonane z eleganckich i wyjątkowych materiałów. Na pewno nie może w takim pomieszczeniu zabraknąć szkła, chromu, zamszu, skóry itp. Nowoczesne wnętrza powinny być otwarte, przestronne, powinny mieć wiele odbijających światło powierzchni. Na ścianach warto umieścić wyjątkowe fototapety albo piękne obrazy, które będą przykuwały uwagę.

nowoczesny pokój

Klasyczne wnętrza dla miłośników domowego ciepła

Osoby, które zdecydowanie cenią sobie przytulność we wnętrzach, powinny się zdecydować na urządzenie wnętrz swojego domu w stylu klasycznym. Styl ten charakteryzuje się przede wszystkim kolorami stonowanymi, ciepłymi, delikatnymi. W pokoju urządzonym w stylu klasycznym, ściany powinny mieć odcień beżu, ciepłego brązu, złota, żółci, pomarańczu. Takie kolory ocieplają wnętrze, sprawiają, że jest ono przytulne i miło się w nim spędza czas. Jeśli chodzi o materiały, jakie powinny się w takim pokoju znaleźć, to na pewno są to welur, drewno, plusz, a także wszelkiego rodzaju dywany włochacze, ciężkie, grube zasłony, bogato zdobione obrusy itp. Takie wnętrze klasyczne, zwykle wydaje się być lekko zagracone, ale jest to przyjemny nieład, który tylko dodaje przytulności.

Wnętrza industrialne – wyjątkowe wnętrza na miarę naszych czasów

Bardzo ciekawą propozycją współczesnych wnętrz, są także wnętrza urządzone w stylu industrialnym. Takie wnętrza głównie opierają się o odcienie szarości i bieli. Nawiązują one swoim wyglądem, do wyglądu pomieszczeń fabryk i magazynów. Jak więc się można domyślić, wnętrza te są dosyć surowe i mało wymagające. Powinno w nich być dużo przestrzeni, dużo wolnego miejsca do wypoczynku. Cały wystrój powinien być minimalistyczny, meble, które się znajdą w takim pomieszczeniu, powinny być proste i nieskomplikowane. Mile widziane są w takich wnętrzach wszelkiego rodzaju dodatki i meble, wykonane ze stali, chromu czy metalu. Ich kolorystyka także powinna być szara lub biała, ewentualnie czarna. W takich wnętrzach nie stosuje się kolorów na ścianach, powinny one pozostać białe.

ładny pokój

Pokój w stylu indyjskim

Zgoła odmienną propozycją od wyżej wspomnianych stylów dekoratorskich, jest styl indyjski. Jak sama nazwa wskazuje, styl ten nawiązuje swoim wystrojem do Indii. To styl pełen przepychu, blichtru, bogactwa i mnogości kolorów i wzorów. Pokój urządzony w stylu indyjskim, na pewno jest bardzo kolorowy i bogaty pod względem różnych struktur i materiałów. Kolory przeplatają się ze sobą, wzory tworzą różne ciekawe kompozycje. W takich mieszczeniach, na pewno powinien się znaleźć bogato zdobiony, gruby, tkany dywan orientalny. W oknach nie może zabraknąć zasłon, mieniących się złotem, czerwienią i zielenią, a na łóżku czy tapczanie nie może zabraknąć ozdobnych poduszek.

Każdy styl dekoratorski rządzi się swoimi prawami, warto się do nich zastosować, by stworzyć wyjątkowe wnętrza.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here