Telefony odnawiane

Producenci telefonów cały czas prześcigają się w wymyślaniu coraz to nowszych modeli telefonów, które utrzymane są w modnym designie oraz wyposażone w nowatorskie funkcje. Smartfony takie kuszą miłośników elektroniki, jednak bardzo często dostępne są w bardzo wysokich cenach, przez co nie każdy może sobie na nie pozwolić. Jeżeli tak jest w Twoim przypadku, czy to oznacza, że nigdy nie będziesz mógł cieszyć się nowym telefonem pełnym zaawansowanych funkcji? Oczywiście, że nie. Zawsze możesz postawić na telefony odnowione, które dostępne są bardzo atrakcyjnej cenie. Co warto wiedzieć na ich temat?

Telefony odnawiane – czym są?

Odnowione telefony są bardzo interesującą alternatywą zakupu fabrycznie nowych urządzeń. Dzięki temu, że są ono dostępne w przystępnych cenach, cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Na czym tak w ogóle polega ten proces? Zazwyczaj źródłem pozyskiwania takich telefonów są zwroty konsumenckie. Klienci, którzy niedawno zakupili urządzenie na podstawie praw konsumentów mogą zdecydować się na oddanie ich do sklepu i odzyskanie pieniędzy. Często dzieje się tak, gdy telefon nie spełnia oczekiwań klienta, na przykład okazał się nieudanym prezentem. Klienci mają też możliwość zareklamowania produktu na podstawie gwarancji, wtedy, gdy smartfon posiada wady techniczne. Niekiedy są to naprawdę błahe sprawy, takie jak uszkodzony karton. Do telefonów odnawianych zaliczają się też modele z wystaw sklepowych. W każdym z wymienionych przypadków telefon wraca do producenta, który starannie się mu przygląda i w razie potrzeby zajmuje się jego regeneracją. Następnie smartfon znowu trafia na sprzedaż – tym razem w niższej cenie.

Czy warto kupić telefon odnawiany?

Czy zakup telefonu odnawianego jest dobrym rozwiązaniem? Każdy sam musi odpowiedzieć sobie na to pytanie, jednak wiele osób, które się na to zdecydowały, nie żałują swojej decyzji. Bardzo często odnawiane smartfony nigdy nie były używane – mogą to być na przykład modele z uszkodzonym opakowaniem, które zostały przepakowane do zastępczych pudełek. Niektórym osobom mogą nasuwać się różne pytania, na przykład czy taki telefon jest bezpieczny? Warto pamiętać, że procesem regeneracji zajmuje się sam producent. Urządzenie jest przez niego sprawdzane zarówno pod kątem wizualnym, jak i technicznym. Wszelkie potencjalne usterki są więc naprawione, a smartfon działa bez zarzutu. Co więcej, klient otrzymuje na niego gwarancję – bardzo często na podobny okres, jak w przypadku zakupu nowego urządzenia. Wszystkie te czynniki sprawiają więc, że z praktycznego punktu widzenia odnawiane telefony nie różnią się prawnie niczym od tych nowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here