Wakacje na Dominikanie

Wakacje kojarzą się nam przede wszystkim z okresem letnim. Przede wszystkim ze względu na ciepło. Jednak w większości przypadków myśląc wakacje mamy na myśli Słońce, plażę, popijanie schłodzonych napojów lub też uprawianie różnych sportów, ale nie tych zimowych. Ciekawą alternatywą dla okresu letniego jest spędzenie urlopu w krajach, gdzie klimat temu sprzyja. Jedną z coraz bardziej popularnych destynacji turystycznych w ostatnich latach staje się Dominikana.

Jest to państwo położone na wyspie Haiti w archipelagu Wielkich Antyli na półkuli zachodniej w strefie zwrotnikowej. Dzięki swojemu położeniu jest tam niezwykle korzystny klimat sprzyjający odpoczynkowi. Co więcej znacznie lepszą alternatywą od okresu letniego jest udanie się tam w okresie zimowym. Mamy wówczas szansę uniknąć dość często spotykanych w tamtym rejonie huraganów i sztormów. Wakacje – Dominikana to propozycja dla tych, którzy chcą liznąć trochę egzotyki, ale jednocześnie nie chcą wychodzić ze strefy komfortu. Mankamentem w przypadku Polski jest jedynie dość duża odległość, co warunkuje ponad dziesięciogodzinne loty w poprzek Oceanu Atlantyckiego oraz nieuniknioną idącą za tym wysoką cenę. Jednakże należy podkreślić, że odpoczynek na Dominikanie jest na pewno tego wart.

Praktycznie każdy ośrodek wypoczynkowy jest odpowiednio zagospodarowany i przepięknie położony. Kuchnia karaibska choć odbiega trochę od europejskiej nie jest znowu, aż tak bardzo egzotyczna, aby nie była do zaakceptowania przez przeciętnego mieszkańca naszego kontynentu. Ciepły klimat i odpowiednie położenie powodują dużą dostępność świeżych tropikalnych owoców. Dominikana to możliwość popróbowania oryginalnego karaibskiego rumu, z którego słyną tamtejsze wyspy, ale także miejscowego specyfiku o nazwie mamajuana. Jest to specyficzna dla tego państwa ziołowa nalewka, która podobno jest lekarstwem na wiele rozmaitych chorób, w tym na impotencję. Dlatego też mówi się nań dominikańska viagra. Dominikana słynie również z oryginalnych niebieskich kamieni, z których wyrabia się różnego rodzaju biżuterię. Będąc tu warto również spróbować miejscowych cygar, które jakością przewyższają te kubańskie.

Dominikana jest stosunkowo bezpiecznym państwem, raczej nie narażonym na zamachy terrorystyczne. Oczywiście jak wszędzie w okolicach popularnych turystycznie można napotkać się na różnego rodzaju oszustów i wyłudzaczy żerujących na naiwnych turystach, ale takiego typu wątpliwe atrakcje są współcześnie praktycznie wszędzie. Jednakże same resorty turystyczne oferują wiele atrakcji do wyboru i na pewno żaden turysta nie będzie się nudził podczas pobytu. Dla osób z Polski niewątpliwą atrakcją jest spotkanie ze zwrotnikową wręcz tropikalna przyrodą, możliwość ponurkowania w przejrzystych wodach, zobaczenia rafy koralowej i cudów podwodnego świata.

Podsumowując należy podkreślić, że Dominikana to wymarzone miejsce na wakacje, ale takie w okresie zimowym. Wyrwanie się z skutej mrozem Polski na gorące plaże i ciepłe morze na pewno przyniesie niezapomnianych wrażeń.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułUrlop w kraju
Następny artykułJaki magnez w ciąży

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here