liposukcja

Liposukcja, temat dla jednych bliższy, dla innych dalszy, mniej lub bardziej znajomy. Dla tych, którzy nie wiedzą co to jest liposukcja, w dużym skrócie jest to nic innego jak odsysanie tłuszczu. Polega na wycięciu zbędnej tkanki tłuszczowej z miejsca na ciele, z którego chcemy się pozbyć. Oczywiście nie można odessać nie wiadomo jak dużą ilość tkanki, jest to określane i ograniczane podczas zabiegu.

Jakie są rodzaje liposukcji?

Oprócz liposukcji wodnej czy ultradźwiękowej, najbardziej znanym i podstawowym rodzajem jest właśnie liposukcja laserowa. Jest to standardowa i najczęściej wybierana metoda odsysania tłuszczu.

Co można poddać temu zabiegowi?

Miejsc na ciele jest naprawdę ogrom, można wyszczuplić brzuch, nogi, uda, pośladki, tak zwane chomiczki, kolana czy nawet szyję.

Jakie są przeciwwskazania?

Jak przy każdym zabiegu ingerującym w ciało osoby poddanej zabiegowi, istnieje szereg przeciwwskazań, przez które nie każdy może się pokusić na wizytę w klinice. Osoby chorujące na cukrzycę nie mogą zdecydować się na zabieg liposukcji, to samo dotyczy osób chorujących na niską krzepliwość krwi czy choroby tarczycy. Również kobiety w ciąży i okresie laktacyjnym nie mogą wykonać takiego zabiegu. Każdy jednak przypadek należy skonsultować indywidualnie z lekarzem specjalistą.

Dlaczego klienci decydują się na taki zabieg?

Z czystych i dość prostych powodów. Dzisiejszy świat jest tak wyidealizowany, że nie sposób nie mieć ani jednego kompleksu. Medycyna estetyczna, która jest nad wyraz rozwiniętą dziedziną medycyny, pozwala nam na poprawianie swojego wyglądu niemal w każdym zakresie. Możemy mieć wpływ na wygląd tak naprawdę większości naszego ciała z pominięciem nielicznych rzeczy. Każdy z nas chce wyglądać atrakcyjniej, młodziej, piękniej. Być perfekcyjnym w oczach samego siebie.

Jakie są powikłania po liposukcji laserowej?

Wszystko zależy od rodzaju liposukcji, której chcemy się poddać. Jednak liposukcja laserowa nie zostawia ani na ciele, ani w organizmie żadnych konkretnych ubytków. Jedyne z czym można się zetknąć zaraz po wykonywanym zabiegu to delikatny obrzęk miejsca operowanego czy delikatne siniaki. Chociaż czy to tak wiele, jeśli mamy być w 100% zadowolonymi ze swojego wyglądu? Myślę, że nie jest to dużo. Warto również wspomnieć, że nie ma żadnych skutków ubocznych po wykonanym zabiegu.

O czym jeszcze należy pamiętać?

Przede wszystkim, co powinno być numerem jeden, o wyborze odpowiedniej kliniki medycyny estetycznej, w której znajdziemy wykwalifikowanych lekarzy specjalistów, którzy ukończyli coś więcej niż zwykły kurs w szkole policealnej. Nie możemy iść do pierwszej lepszej osoby, oferującej nam wykonanie operacji, bez wcześniejszego dogłębnego sprawdzenia do kogo mamy się udać. W internecie jest wiele różnych ofert z zabiegami odsysania tłuszczu, ale nie możemy oszczędzać na kuszących promocjach, kosztem naszego zdrowia. Położyć się na stole operacyjnym i wykonać zabieg to jest nic w porównaniu do życia z komplikacjami po zabiegu, jeśli coś pójdzie nie tak.

Więcej informacji znajdziemy na stronie wrosinski.pl, gdzie znajdziemy odpowiedzi na nurtujące nas pytania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here