Kurtka zimowa dla chłopca

Kurtki to element ubioru kupowany przede wszystkim w okresie zimowym. Także z okazji różnych wyjazdów – na przykład na narty, snowboard, w góry – kupuje się dedykowane do tych zadań kurtki. Wybór odpowiedniej kurtki nie jest zadaniem łatwym; w jego trakcie należy uwzględnić zarówno względy praktyczne jak i preferencje osoby, która kurtkę będzie nosić. Poniżej skupiamy się na kurtkach dedykowanych dla chłopców. Dowiesz się jakie są najczęściej wybierane kurtki zimowe oraz jakimi kryteriami warto się kierować, jeśli zależy Ci na udanych zakupach. 

Kurtka zimowa – polecane i najchętniej wybierane modele 

Do najchętniej wybieranych kurtek zimowych chłopięcych należą kurtki puchowe. Tworzą rozbudowaną kategorię, w której znajdziesz produkty o rozmaitej cenie, jakości i sposobie wykonania. Pomiędzy poszczególnymi produktami mogą występować dość duże różnice cenowe. Z czego wynikają?

Między innymi ze sposobu wykonania oraz zastosowanych w tym celu materiałów. Ważny jest nie tylko materiał zewnętrzny, tworzący powierzchnię danej kurtki, ale również zastosowane w jej wnętrzu wypełnienie. Często wybierane są pod tym względem kurtki puchowe, które gwarantują wyjątkowo wysoki stopień izolacji termicznej oraz zabezpieczenia przed wilgocią. Szczególnie dobrym wyborem będą kurtki wypełnione w 90% puchem oraz 10% pierzem. Są optymalnie sprężyste oraz lekkie. 

Warto przy tym podkreślić, że puch jest niedościgniony jeśli chodzi o możliwość termoizolacyjne. Wypada o wiele lepiej niż jakikolwiek dostępne materiały syntetyczne. Oczywiście przeglądając dostępne kurtki chłopięce warto zwrócić uwagę na stopień ich termoszczelności, który wynika bezpośrednio z ilości oraz jakości użytego puchu. 

Kurtki z wypełnieniem syntetycznym

Kurtki zimowe chłopięce mogą również posiadać wypełnienie syntetyczne, które pod pewnym względami posiada swoje ewidentne zalety. Przede wszystkim – kurtki takie są w mniejszym stopniu wrażliwe na wpływ wilgoci. Z pewnością docenią to wszyscy chłopcy przepadający za harcami w śniegu, wyprawami na stok lub na sanki. Materiały syntetyczne lepiej radzą sobie z wilgocią oraz intensywnymi opadami, niż puch lub pierze. 

Kurtki syntetyczne są często lżejsze oraz cieńsze niż ich puchowe odpowiedniki. Są bardziej dopasowane do sylwetki oraz nie zwiększają jej w aż takim stopniu. Tym samym, są wygodniejsze w trakcie codziennego noszenia, nie krępują ruchów oraz lepiej nadają się do rozmaitych, zimowych aktywności. 

Pewnym kompromisem pomiędzy wyborem kurtek puchowych a kurtek z ociepliną syntetyczną jest sięgnięcie po połączenie obu tych materiałów. Niektórzy producenci tworzą kurtki, w których wypełnienie termiczne jest mieszane. Często też korzystają nie tylko ze zwykłego puchu lub pierza, lecz poddają ten materiał specjalnemu procesowi impregnacji. W jego wyniku, przestaje on nasiąkać wodą, co dodatkowo zwiększa użyteczność i przydatność kurtek w trakcie rozmaitych zimowych aktywności.

Dużą zaletą tego rozwiązania jest również fakt, że kurtki takie stosunkowo szybko schną oraz nadają się do stosowania w szerokim przedziale temperatur – od wyjątkowo siarczystych mrozów, po kilka stopni powyżej zera. W każdym wypadku kurtka będzie stosunkowo przewiewna, a poziom jej izolacji termicznej idealnie dopasowany do aktualnej aury pogodowej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here