firma sprzątająca

Firma sprzątająca na rynku to współcześnie bardzo popularna opcja, zarówno jeżeli chodzi o poszukiwanie usługodawcy jak i oferowanie swojej pracy. Choć konkurencja jest spora, wciąż jest miejsce na nowo otwarte przedsiębiorstwa oferujące swoje usługi w zakresie sprzątania. Do założenia własnej firmy sprzątającej też nie trzeba mieć bardzo dużych kwalifikacji. Wystarczy chęć do pracy, solidność, dokładność i umiejętność efektywnego sprzątania. Zaczynamy oczywiście od małej firmy, która może oferować jednoosobowe sprzątanie domów, biur czy ogrodów. Z czasem taka mała firma sprzątająca może się rozrastać, wzbogacając się o doświadczenia z różnych zleceń, nowe osoby w ekipie sprzątającej czy nawet bardziej profesjonalne sprzęty.

Czym zajmuje się firma sprzątająca?

Różne przedsiębiorstwa oferują inny zakres sprzątania. Zakładając własną firmę również musimy przygotować ofertę, określającą na jakie prace jesteśmy w stanie się zgodzić i za jaką cenę. Wśród potencjalnych czynności, które możemy zaoferować są:

  • Odkurzanie na sucho dywanów i podłóg wykładzinowych;
  • Mycie podłogi;
  • Sprzątanie klatek schodowych i korytarzy;
  • Wycieranie kurzu z mebli, kontaktów, parapetów i półek;
  • Profesjonalne czyszczenie wykładzin;
  • Polerowanie podłóg wykonanych z różnych materiałów – na przykład PCV czy nawet marmur;
  • Uporządkowanie przestrzeni wspólnych typu kuchnia czy jadalnia;
  • Zadbanie o rośliny zielone w biurowcu.

Jak często sprzątać?

Klienci z pewnością określą jak często i jakich usług potrzebują. Skonstruowanie odpowiedniej umowy jest kluczową fazą współpracy między firmą sprzątającą a zleceniodawcą. Najlepiej sprawdzają się umowy elastyczne, w których za każdą czynność są określone stawki. Wówczas firma sprzątająca https://magicclean.pl/ jasno określa cenę za konkretne usługi, a osoba zatrudniająca taki serwis wie, czego może oczekiwać. W ten sposób łatwo też określić jakich prac potrzebujemy na co dzień, a jakich raz na jakiś czas. Można określić z góry na jaką kwotę będzie opiewał rachunek od firmy sprzątającej.

Firma sprzątająca na medal

Idealna firma sprzątająca będzie potrafiła dostosować się do wymagań i potrzeb swojego klienta. Zaangażowanie, elastyczność i uczciwość to trzy najważniejsze cechy, które sprawiają, że współpraca układa się prawidłowo, również na dłuższą metę. Dzięki takiemu podejściu będziemy mogli jako firma sprzątająca rozwijać się i zdobywać doświadczenie oraz dobre referencje. To z kolei będzie ważne przy wszystkich kolejnych, większych zleceniach, na które mamy szanse. Warto inwestować także w swoich pracowników, którzy przy pomocy szkoleń i bieżącego uczestnictwa w branży mają szansę poprawiać swoje kwalifikacje. Sprzęt, przy pomocy którego będziemy wykonywać pracę również nie pozostaje bez znaczenia. Im lepszy – tym efektywniejsza będzie praca. Klienci także spojrzą na nasze usługi inaczej wiedząc, że dysponujemy większą ekipą sprzątającą oraz lepszym zapleczem maszynowym.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here