Polska mistrzem tanich biur podróży!

Jak wynika z przeprowadzonych przeze mnie badań, tanie biura podróży nie należą do częstych zjawisk na świecie. Rzekłbym nawet, iż trend jest zgoła odwrotny – biura takie życzą sobie niejednokrotnie horrendalnych stawek za przygotowywane wycieczki. Doświadczenie życiowe zmusiło mnie do skorzystania kilkakrotnie z różnych ofert biur podróży. O dziwo, jednym z krajów, gdzie cena za wycieczkę zorganizowaną była najniższa, okazała się moja Ojczyzna!

Tanie biura podróży mogą się nam kojarzyć z czymś bardzo nieprofesjonalnym, ponieważ wycieczka (a w szczególności zagraniczna) utożsamiana jest z dobrem luksusowym. Do biur planujących nasze podróże – w mniemaniu mniej zamożnych – przychodzą bogacze z wyższych sfer, którzy po roku pracy w wielkich korporacjach przychodzą roztrwonić swoje ciężko zarobione pieniądze. Do biura oczywiście zjeżdżają się z całą rodziną. Po powitaniu wita ich profesjonalnie ubrana recepcjonistka, następnie udają się do specjalnego pokoju i tam przeglądają wszystkie dostępne oferty. I oczywiście wszystkie niesamowicie wręcz drogie!

Ale zaraz… tanie biura podróży? Czyli okazuje się, że wizja przedstawiona przeze mnie wcześniej niekoniecznie wygląda tak, jak to zaprezentowałem? Tak, to możliwe! I to wcale nie wymaga od nas wiele zachodu, gdyż znajduje się w naszym kraju rodzimym – w Polsce!

Dojść do takiego wniosku mogę na skutek odbytych przeze mnie podróży poprzedzonych negocjacjami i rozmowami w niejednym biurze. Dopiero w Polsce okazało się, że mogę wyjechać za granicę za niewielką cenę. Sytuacja była aż tak dobra, że zrezygnowałem z negocjacji! Co ciekawe, tanie biura podróży w Polsce wcale nie odbiegały profesjonalizmem od pozostałej grupy biur z innych krajów.

Wizyta odbywała się wedle schematu, który jest dość popularny w świecie Zachodu. Nie obyło się zatem bez uprzejmego powitania, recepcjonistki ubranej w profesjonalny, drogi strój, a następnie propozycji jakiegoś ciepłego napoju. Zażyczyłem sobie kawy i kazano mi poczekać. Następnie zaproszono mnie do niewielkiego, przytulnego pokoju, gdzie inna dama, ewidentnie zniecierpliwiona i podekscytowana, oczekiwała na spotkanie.

Katalogów, które kazała mi przeglądać, było co nie miara! Turcja, Grecja, kraje afrykańskie, a także wyspy i nawet Australia. Co ciekawe, cena za usługi nie wprawiała w osłupienie, a nawet rodziła przypuszczenia, czy nie ma jakichś ukrytych opłat. Nie byłbym sobą, gdybym o to nie zapytał, więc uprzejma dama wyjaśniła mi wszystko w najdrobniejszych szczegółach.

Po wypełnieniu ankiety zadowolenia z obsługi i opuszczeniu budynku byłem głęboko zszokowany. Nie przypuszczałem, że w moim kraju znajdują się nie dość, że tanie biura podróży, to jeszcze z obsługą wcale nie gorszą od propozycji francuskich, czy nawet amerykańskich. Dzięki temu dziś już wiem, że wcale nie muszę planować swoich wojaży za granicę i załatwiam wszystkie swoje sprawy tutaj, w Polsce.

Podsumowując, z serca polecam tanie biura podróży! Wszędzie, nie tylko w Polsce. Nie ukrywam jednak, że jedynie w moim kraju byłem tak mile zaskoczony!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here