Przyczyny niskiego poziomu testosteronu

Odpowiedni poziom hormonów jest niezwykle ważny nie tylko w przypadku kobiet. Na niedobory i zaburzenia gospodarki hormonalnej cierpią również Panowie, co często prowadzi do obniżenia popędu seksualnego, zmniejszenia siły, zmęczenia, bezsenności, słabych kości. Takie dolegliwości zazwyczaj się pojawiają, kiedy w organizmie mężczyzny jest zbyt małe stężenie testosteronu.

Testosteron i jego funkcja

Główny hormon męski o charakterze sterydowym odpowiedna nie tylko za libido u Panów. Odpowiada on bowiem za funkcjonowanie całego organizmu. Powoduje odpowiednią gęstość kości, daje siłę mięśniom, zapewnia odpowiednią ilość tkanki tłuszczowej i reguluje ciśnienie krwi. Testosteron ponadto odpowiada za niską barwę głosu u mężczyzn oraz produkuje nasienie.

Zbyt niski poziom testosteronu

Kiedy hormonu brakuje w organizmie, pojawiają się dolegliwości, które zaburzają funkcjonowanie całego organizmu. Cierpi nie tylko sprawność seksualna, ale może pojawić się cukrzyca, osteoporoza i zespół metaboliczny. Wzrasta ryzyka miażdżycy, mężczyzna odczuwa ciągłe zmęczenia, rozdrażnienie, uderzenia gorąca. Często występuje również bezsenność i problemy z koncentracją. Panowie z niskim poziomem testosteronu odczuwają spadek siły mięśniowej, ich jądra wyraźnie się zmniejszają, odczuwają dyskomfort w okolicy gruczołów piersiowych, tracąc przy tym owłosienie na ciele.

Dlaczego spada poziom testosteronu?

Zmniejszający się poziom hormonu to naturalny proces starzenia się organizmu. Dodatkowo na przyspieszenie procesu wpływa niewłaściwy tryb życia, z czego największym winowajcą jest alkohol oraz palenie papierosów. Często również czynniki genetyczne przyczyniają się do spadku hormonu męskiego, wpływając jednocześnie na złe samopoczucie.

Od lat trwają badania nad zjawiskiem TDS, czyli Zespołu Niedoboru Testosteronu. Jak ustalili lekarze to forma hipogonadyzmu męskiego, dlatego wraz z upływającym czasem ilość testosteronu w męskim organizmie zmniejsza się. Za sytuację taka odpowiada wiek oraz brak lub ograniczenie czynności wydzielniczej jąder.

Jak zwiększyć poziom testosteronu?

Niewłaściwy poziom hormonu zaburza życie seksualne. W takim przypadku pomocna jest odpowiednia farmakologia. Jak wskazują lekarze, przy zaburzeniach erekcji i TDS, skuteczne jest połączenie inhibitorów fosfodiesterazy-5 z testosteronem. Takie kompleksowe działanie pozwala rozszerzyć tętnica prącia, dzięki czemu poprawia się ukrwienie i możliwości seksualne. Niemal 70% mężczyzn, którzy przeszli leczenie testosteronem i sildenafilem odczuło wyraźną poprawę i powrót erekcji. Aby jednak podjąć odpowiednie leczenie, niezbędna jest znajomość poziomu hormonu męskiego w organizmie. Stąd każdy mężczyzna po 50. roku życia powinien badać jego stężenie choć raz w roku, a osoby z cukrzycą, chorobami układu sercowego i naczyniowego, zaburzeniami wzwodu powinny sprawdzać poziom systematycznie, by szybko wdrożyć odpowiednie leczenie.

Chcesz dowiedzieć się więcej o skuteczności leczenia niskiego poziomu testosteronu? Sprawdź działanie Maxon Forte i odzyskaj swoje dawne życie seksualne. Wzmocnij swoją sprawność i aktywność z pomocą sprawdzonych i przebadanych tabletek.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here