czy jestem w ciąży

Na pewno zdajemy sobie sprawę, jak ważne jest dla każdej kobiety osiadanie własnego dziecka. To naprawdę wspaniała sprawa, z czego nie każdy zdaje sobie niestety sprawę. Dzięki temu będą się czuły potrzebne, będą mogły się nim zaopiekować i pokazywać świat. Jednak zanim do tego wszystkiego dojdzie, pewnie wiele razy zadadzą sobie pytania: czy jestem w ciąży? W końcu nie zawsze jest to wiadomo już od razu. Czasami potrzeba naprawdę dużo czasu, by to odkryć.

Przeważnie parę tygodni. Chociaż w sumie wystarczy dotrwać do pierwszego okresu po współżyciu, by się przekonać, czy jesteśmy w ciąży, czy nie. To na pewno będzie odpowiedni moment, żeby to zweryfikować. Na pewno przekonamy się, że dzięki temu nie będziemy mieli wątpliwości. A w razie czego zawsze można się jeszcze udać do ginekologa i jego dopytać, czy nasze domysły są naprawdę słuszne. Jeśli tak, to znaczy, że możemy się już radować i przygotowywać na przyjście młodego człowieka na ten świat. Na pewno będzie to wspaniałe.

Od czego kobieta powinna w ogóle zacząć?

młoda kobieta

Na pewno od odpowiedniego zadbania o siebie. W końcu nie chce, by to wszystko ją zaskoczyło. Na początek jednak weźmy się za dietę. Pewnie trzeba będzie trochę rzeczy pozmieniać w tym czasie. Najlepiej by było, gdyby w naszej diecie były pełnowartościowe posiłki, a nie byle co, co jemy w pośpiechu między jedną a drugą pracą. Notabene stres tez nie jest niczym pożądanym w takim razie. Zrelaksujmy się i pamiętajmy, że wiele kobiet już przed nami przez to przechodziło i naprawdę nic wielkiego się nie działo. Dlaczego zatem u nas miałoby być źle? No właśnie, pozytywne myślenie na pewno nam się przyda w tym czasie i pomoże nam przez to przetrwać. Dlatego nie marnujmy czasu na zbędne zmartwienia i wyszukiwanie sobie problemów, których w rzeczywistości nie mamy. A teraz

Wróćmy do jedzenia. Musimy zadbać o wszelkie potrzebne nam minerały i witaminy, bez których dziecko nie będzie się prawidłowo rozwijać. A przecież chcemy, żeby było z nim dobrze i to jak najlepiej. W takim razie o to zadbajmy. Jednak to dopiero pierwsza sprawa, a zostało ich jeszcze trochę.

Na pewno warto wspomnieć o kwasie foliowym. Jest to naprawdę ważna sprawa. Bez niego nie dostarczymy sobie odpowiednich wartości, które w tym czasie na pewno nam się przydadzą. Na pewno sam ginekolog powinien nam zalecić ten suplement diety, dzięki któremu na pewno będziemy się wspaniale czuć, a nasze dziecko będzie się dobrze rozwijać. W końcu na tym nam właśnie zależało. W takim razie ucieszymy się z takiej opcji. Poza tym ten kwas powinniśmy zacząć jeść przynajmniej na miesiąc przed planowaną ciążą i przez przynajmniej trzy miesiące od zapłodnienia. Na pewno będzie to dla nas cenna wskazówka.

Swoją drogą, gdy zamierzamy przygotowywać się do ciąży, to na pewno warto wpaść do ginekologa i z nim porozmawiać na ten temat. Chodzi o to, że on nam powie, czy jesteśmy na to gotowe, jak wygląda nasza sytuacja i na co powinniśmy się nastawić. Na pewno dzięki temu będzie nam o wiele łatwiej się na to wszystko nastawić. W każdym razie wizyty u ginekologa są zawsze wskazane.

test ciążowy

Dobrze, mamy już sporo spraw za sobą, a teraz weźmy się za samo przygotowanie się na co, co może nas czekać w ciąży. Każda kobieta przechodzi ten okres zupełnie inaczej. Jednak marudzą, wszystko je boli, nie radzą sobie. A inne mają naprawdę spokojny czas, bez nerwów i spięć. Wiele zależy od naszej natury i temperamentu, więc warto się dobrze na ten czas nastawić ze współmałżonkiem i pokazać mu, ze wciąż go kochamy, mimo że nasze hormony szaleją i nie wiemy, co z sobą zrobić. W takim razie warto z nim rozmawiać.
Warto poświęcić ten czas również na zajęcia w szkole rodzenia, spotkania z kobietą, która są również w ciąży lub już urodziły dziecko. Na pewno otrzymamy od nich wiele cennych wskazówek, na co powinniśmy zwrócić uwagę, czym nie powinniśmy się przejmować, a co powinno wzbudzić nasze obawy. Na pewno będzie to cenny czas, który dobrze spożytkujemy i nie zmarnujemy go na zbędne rzeczy, których wtedy nie potrzebujemy.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułCiąża urojona
Następny artykułPoród lotosowy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here