konsolidacja chwilówek

Chwilówki, czyli szybkie pożyczki gotówkowe, pozwalają błyskawicznie pozyskać dodatkowe środki finansowe dowolnego przeznaczenia. Jest to ich atut, jak i przekleństwo. Niektórzy pożyczkobiorcy potrafią zaciągnąć kilka pożyczek w jednym czasie – płatnych jednorazowo, na koniec okresu kredytowania lub spłacanych ratalnie. Często uniemożliwia to wywiązanie się ze swoich zobowiązań. Co zrobić w takiej sytuacji?

Problemy finansowe początkiem pętli kredytowej

Nadmierna liczba zobowiązań spowodować może, że pożyczkobiorca przestanie mieć fizyczną możliwość  terminowej ich spłaty. Zaczynie więc oddawać tylko część, najbardziej naglących płatności, a inne staną się jego długami, w przypadku których wierzyciele będą mogli rozpocząć proces windykacyjny, narażający pożyczkobiorcę na kolejne koszty, a nawet zajęcie majątku przez komornika.

Pętla kredytowa, inaczej pętla zadłużenia, będzie coraz bardziej doskwierać pożyczkobiorcy. Jednak zanim do tego dojdzie, może on podjąć odpowiednie kroki, by szybciej pozbyć się zobowiązań i nie narobić sobie długów. Jednym ze sposobów na uporządkowanie finansów jest skorzystanie z konsolidacji chwilówek.

Czym jest konsolidacja?

Przez pojęcie konsolidacji należy rozumieć produkt finansowy, który pozwala na połączenie ze sobą  wcześniej zaciągniętych kredytów i pożyczek. Oznacza to, że w chwili ubiegania się o taką konsolidację klient musi mieć już na swoim koncie jakiekolwiek zobowiązania finansowe do spłaty.

W ramach takiej usługi są one całkowicie spłacane, a pożyczkobiorcy zostaje do uregulowania tylko jedno, większe zobowiązanie. Na ogół wydłużany jest ogólny okres kredytowania, a konsolidacyjny produkt oddawany jest w dogodnych ratach miesięcznych.

Gdzie starać się o konsolidację?

Produkty konsolidacyjne mają w swoich ofertach zarówno instytucje bankowe, jak i pozabankowe. Banki konsolidują kredyty gotówkowe, samochodowe, a nawet hipoteczne i ratalne. Jednak niewiele z nich podejmuje się konsolidacji chwilówek. Tylko nieliczne pozwalają w ten sposób spłacić klientowi pozabankowe zobowiązania, o ile są to pożyczki nieprzeterminowane. Jeśli minął czas zwrotu chwilówek, konsolidacja bankowa najpewniej już ich nie obejmie.

Natomiast pozabankowa konsolidacja chwilówek odbywa się bezproblemowo. Pożyczkodawcy dają możliwość połączenia ze sobą dwóch lub większej liczby zobowiązań pozabankowych, a nawet otrzymania w parze z konsolidacją dodatkowej gotówki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here